A második pénzforgalmi irányelvből (PSD2) következő azonosítási és információ biztonsági elvárások teljesítésére a Microsec PKI technológián alapuló szolgáltatásokat kínál. Megoldásaink elengedhetetlen biztonsági részegysége lehet valamennyi fizetési számla szolgáltatónak (ASPSP) és harmadik félnek számító fizetési szolgáltatónak (TPP).
Tanúsítványaink lehetővé teszik valamennyi fizetési szolgáltató (PSP) számára, hogy megfeleljenek a PSD2 irányelvből következő előírásoknak és a kapcsolódó műszaki szabványnak, biztosítsák a kommunikáció hitelességét, titkosságát, integritását, továbbá a tranzakciókról és azok tartalmáról akár joghatással bíró bizonyítékokat is képezhessenek. A Microsec által üzemeltetett „e-Szignó Hitelesítés Szolgáltató” minősített bizalmi szolgáltatásai szerepelnek az EU Bizalmi Listán.
PSD2-specifikus teszt tanúsítvány szolgáltatás | €400 |
A PassByME Mobile ID egy PKI alapokra épített erős ügyfél-hitelesítő eszköz (SCA). A szolgáltatás alkalmas az ügyfél hozzájárulás begyűjtésére, tranzakció jóváhagyásra, PDF aláírásra és tömeges aláírásra is. A mobil eszközzel adott hozzájárulás (consent) közvetlenül kapcsolódik a dokumentumhoz: szabványos, személyhez kötött, biztonságos, interaktív, ezért több mint egy PSD2 irányelvnek megfelelő erős ügyfél-hitelesítő eszköz, PKI alapokon.
A Microsec robusztus és testre szabható megoldást kínál PSD2-specifikus tanúsítvány ellenőrzésére. Az eszköz képes a tanúsítványban szereplő szervezetet, a tanúsítvány lejáratát, visszavonását, típusát, megfelelőségét és minden egyéb paraméterét ellenőrizni. A tanúsítványellenőrző eszközkészlet alkalmas a tanúsítvány ellenőrzésén túl, elektronikusan hitelesített dokumentumok ellenőrzésére is, akár bélyegző tanúsítvánnyal történő aláírás esetén is.
© 2023 Microsec zrt. | Cégjegyzékszám: 01-10-047218 | Adószám: 23584497-2-41